איך לעבור את החגים מבלי לאבד את השפיות?

"אפקט הבקתה" כך אני קוראת לתקופת החגים. מספר אנשים שסוגרים אותם יחד בבקתה (קצת כמו האח הגדול…), לאחר כמה שעות תתחולל מהומה כלשהי. זה יתחיל מדברים קטנים ויתלבה לסערה גדולה.

בחגים, המשפחה כולה ביחד…

זה יכול כמובן להיות נהדר. בהתחלה…

פתאום את/ה שמים לב שיש המון רעש, הרבה דיעות, שלאמא של בעלך יש קול מעצבן ושהדודה ברוניה לא מפסיקה לשאול מתי תביאו עוד ילד…

כך מופרת השלווה היחסית שקיימת בשיגרה.

מה עושים כדי להתמודד עם סיר הלחץ הזה?

הקשבה- היו קשובים לבן/בת הזוג שלכם, גם אם אתם חושבים ששמעתם הכל ושאתם יודעים מה הוא עומד לומר, הקדישו דקה להקשיב, שקלו את הדברים ואל תיחפזו לשלול.

סדר יום- רשמו לעצמכם סדר יום, מה תרצו לעשות בחג, בין אם מדובר במפגשים משפחתיים, או טיול עם הילדים. הסכימו על הדברים מראש, זה ימנע מכם ויכוחים לאחר מכן.

פירגון הדדי:   פרגנו הדדית לבן/בת הזוג שלכם, זמן משל עצמו. בו אחד מכם יהיה אחראי על הילדים אפילו לזמן קצר בזמן שהאחר יעסוק בפעילות שהוא אוהב. הערך של הזמן הזה לא יסולא בפז.

זכרו עם מי התחתנתם/אתם חיים (ובעיקר- עם מי לא…):   בן/בת הזוג שלכם נמצא תמיד בקונפליקט בינכם לבין אבא/אמא/אחים ו"חיות אחרות"… וכך גם אתם. אבל בסופו של דבר אתם חיים עם בן/בת הזוג ולא עם בני משפחתו. כמה שעות של איפוק לא יזיקו, אז תשמעו קצת בדיחות קרש של דוד קשיש, וכמה הטפות מוסר מצד חמותך, אבל עם קצת סבלנות – זה יגמר בסוף.

 הא כן:

אל תסגרי חשבון , בדרך חזרה, עם בן זוגך על מה שאמרה אמא שלו…

ואל תעשה "סדר" עם בת זוגך בתום הסדר…

דברו ישירות וברורות- אל תעסקו בניחושים- אם אתם רוצים משהו מבן בת הזוג שלכם, בקשו באופן ישיר ולא בעקיפין, כך תחסכו הרבה כעסים מיותרים.

חייכו ואל תשכחו לנשום – החיוך יתן לכם פרופורציות, אחרי הכל מדובר בתקופה עמוסה ומורכבת יותר אבל היא תעבור!

לסיום: חג שמח חברים, חיו – ותנו לחיות… 

 

הפוסט פורסם בתאריך 21 במרץ 2013 בשעה 21:42 בקטגוריה כללי. אתה יכול לעקוב אחר התגובות דרך הRSS. התגובות סגורות, אבל אתה יכול לשלוח טראקבאק.

התגובת סגורות.